ویژه های خبری
استاندار فارس با اشاره به احداث بزرگ‌ترین کارخانه آلومینیوم کشور در جنوب فارس گفت: لامرد، عسلویه‌ای دیگر در حوزه صنعت و معدن قلمداد می‌شود. اسماعیل تبادار بعدازظهر امرو

استاندار فارس با اشاره به احداث بزرگ‌ترین کارخانه آلومینیوم کشور در جنوب فارس گفت: لامرد، عسلویه‌ای دیگر در حوزه صنعت و معدن قلمداد می‌شود.

اسماعیل تبادار بعدازظهر امروز در جلسه مشترک شورای اداری، برنامه‌ریزی و فعالین اقتصادی لامرد که در سالن اجتماعات معلم این شهر برگزار شد اظهار داشت: سال ۹۶ را با همه تنگناهای عدیده‌ای که وجود داشت پشت سر گذاشتیم و سال جدید را با برنامه و مَکررهای فراوان بین‌المللی آغاز کردیم.

وی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بحران‌های فراوانی را پشت سر گذاشته‌ایم و خون شهدای عزیزمان مانند عصای موسی همه مَکررها را بلعیده است.

استاندار فارس گفت: با رهبری حکیمانه و سیاست‌های دولت تدبیر و امید در راستای سه اصل عزت، مصلحت و حکمت، در سال جدید با فراغت بیشتری در راستای فراهم کردن رونق و اشتغال می‌پردازیم.

تبادار بابیان اینکه با تدیّن و نوع‌دوستی مردم لامرد آشنایی دارم، تصریح کرد: وجود افراد خَیِّر و نوع‌دوست در این شهرستان به‌عنوان سرمایه بزرگ اجتماعی قلمداد می‌شود.

نماینده عالی دولت در فارس اضافه کرد: اگر خداوند آب و هوای مناسبی در این شهرستان قرار نداده است، اما در مقابل منابع انرژی و توسعه اقتصادی فراوانی قرار داده و قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در لامرد وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: لامرد، عسلویه‌ای دیگر در حوزه صنعت و معدن قلمداد می‌شود، زیرا طرح آلومینیوم جنوب بزرگ‌ترین طرح صنعتی معدنی در کشور است که در بازدید امروز نشاط و امید را بیش از گذشته برای بنده فراهم کرد.

تبادار ادامه داد: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ نفر نیروی داخلی و ۵۰۰ نیروی خارجی در این طرح بزرگ مشغول به کار هستند.

استاندار فارس با تأکید بر توسعه راه‌های مواصلاتی، فرودگاه بین‌المللی لامرد و انتقال آب از خلیج‌فارس با توجه به بحران کم‌آبی بیان داشت: از امروز نگاه بنده به لامرد ژرف‌تر و گسترده‌تر شد.

تبادار به سفر خود به کشور قطر نیز اشاره کرد و گفت: در سفر به قطر سرمایه‌گذاران جنوب فارس استقبالی خوبی انجام دادند و از همه سرمایه‌گذاران برای رونق اقتصادی باید استفاده شود.

نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه پس از ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در طول ۲ سال نمایندگی خود اظهار کرد: به ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه همان‌گونه که در بوشهر به آن احترام گذاشته‌ شده است، در لامرد و مهر هم احترام گذاشته شود.

سید محسن علوی افزود: کارخانه بزرگ آلومینیوم جنوب قریب به ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند و ماده ۴۷ قانون توسعه که بر ضرورت اشتغال نیروهای بومی تاکید دارد، برای ما اولویت دارد.

وی خاطرنشان کرد: نه‌تنها به دنبال اشتغال جوانان شهرستان‌های لامرد و مهر بوده بلکه به دنبال ایجاد فرصت شغلی برای جوانان استان فارس هستیم./فارس

 

حواشی سفر استاندار فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

خبرگزاری لامرد خبر